Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualności

Ćwiczebna symulacja na wypadek wystąpienia zdarzenia masowego

Dnia 28.07.2017r. w godz. 10.00 -12.00 została przeprowadzona ćwiczebna symulacja na wypadek wystąpienia zdarzenia masowego.

Zgodnie z przyjętym scenariuszem powodem wypadku było zasłabnięcie kierowcy samochodu osobowego, który stracił panowanie nad kierownicą i spadł ze skarpy, uderzając w przejeżdżających rowerzystów. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba; trzy osoby doznały ciężkich obrażeń; jedna osoba - złamania zamkniętego uda. Pozostali poszkodowani nie odnieśli większych obrażeń.

Na miejsce zdarzenia dotarły służby ratownicze: Państwowa Straż Pożarna oraz zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, które w sposób sprawny zaopatrzyły poszkodowanych i dokonały właściwej segregacji zgodnie z zasadami postępowania ratowniczego.
    Po transporcie poszkodowanych do SOR, dalszą opiekę przejął personel Szpitala .

Pragniemy serdecznie podziękować za udział w akcji: Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, studentom Ratownictwa Medycznego PWSZ w Suwałkach oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom Szpitala.